لوگو کلینیک روانمهر

نشانی کلینیک

تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، روبه‌روی بیمارستان پارسیان، پلاک 14، طبقه 4

شماره های تماس

02122651347 , ۰۹۱۲۰۲۴۳۱۶۴

[wpseo_breadcrumb]

نشانه های دقیق خیانت همسر

آنچه می خوانید...

نشانه های خیانت را بسیاری از افراد در برهه ای از زندگیشان در زندگی خود احساس کرده اند. کسانی که خیانت می کنند عموما افرادی هستند که زمانی به آنها اعتماد کامل داشتیم، به طوری که اسرار، مشاغل و مشاغل یا حتی زندگی عاشقانه خود را به آنها سپردیم، اما ما را ناامید کردند. ما آنها را به دنیای خود راه دادیم و مراقب آن ها بودیم، اما آنها خیانتکار، فریبکار و غیرقابل اعتماد بودند.

سخت است وقتی افرادی که بیشتر به آنها اعتماد داریم نقص های شخصیتی پنهانی داشته باشند که هرگز آنها را کشف نکردیم. بسیاری از اوقات به آنها به طور کل تکیه می کنیم زیرا به آنها ایمان زیادی داریم.

ما قانون اصلی خود را فراموش می کنیم که هیچ کس کامل نیست، بنابراین دیدن اینکه واقعاً چه کسی هستند می تواند ناراحت کننده باشد. این کار با کمی “عملکرد خارج از شخصیت” شروع می شود که به راحتی می توانیم نادیده بگیریم زیرا می خواهیم به آنها اعتماد کنیم. علیرغم همه فریبکاری‌ها، مواقعی هم پیش می‌آید که از صحنه خارج می‌شوند و رگه‌های کوچکی از دروغ‌ها به جای می‌گذارند که می‌تواند ما را به زیر سوال بردن شخصیت‌هایشان سوق دهد.

بیشتر بخوانید=> انواع خیانت

چه چیزی نشانه های خیانت محسوب می شود؟

مانند بسیاری از موارد در ازدواج، نشانه های خیانت در بین زوج ها نسبی است. این به این دلیل است که چیزی که یک زوج ممکن است خیانت در نظر بگیرند ممکن است برای دیگری نباشد. ابتدا تعیین اینکه خیانت برای شما به عنوان یک فرد چه معنایی دارد، ضروری است تا مشخص شود آیا همسرتان واقعاً خیانت می کند یا خیر.

نشانه خیانت

برای برخی از زوج ها، نگاه کردن به مرد یا زن دیگری را می توان خیانت تلقی کرد، در حالی که برخی دیگر تنها در صورتی فکر می کنند که این خیانت است.  که منجر به ایجاد حسی دگرگون در آن ها شود.

بنابراین مهم است که با شریک زندگی خود در مورد معنا و نشانه های خیانت صحبت کنید تا مطمئن شوید که در زمان ازدواج شما همسو هستید.

نشانه های خیانت

متأسفانه، تغییر شخصیت و نگرش یک شبه آشکار نمی شود. آنها زمان می برند تا باز شوند و درخشندگی خود را از دست بدهند. شاید اگر یک تغییر رادیکال و سریع بود، می‌توانستیم نشانه‌های قبل از سقوط را ببینیم. با این حال، نشانه هایی از خیانت و اعتماد شکسته وجود دارد که هرگز نباید از دست بدهیم، و این چیزی است که  در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

وقتی یک فرد به طور مکرر خارج از شخصیت عمل می کند

شخصیت بخشی از هر فردی است. افکار، تجربیات، گفتار، رفتار و کردار،  عواملی هستند که شخصیت مان را می‌سازند. ما می‌توانیم در یک لحظه خاص به روش خاصی عمل کنیم، اما آنها همیشه نکاتی هستند که به طور طبیعی ویژگی‌های درونی ما را منعکس می‌کنند.

قابل اعتماد بودن یک ویژگی شخصیتی است. وقتی کسی شروع به بازی کردن کمی خارج از شخصیت می کند، به این معنی است که دلیلی برای نگرانی وجود دارد. زمانی که شخصیت فردی دگرگون می شود و شروع به سمی شدن می کنند، می تواند نشانه ای از خیانت در آینده باشد. تغییر در رفتار حداقل باید سؤالاتی را در مورد خیانت احتمالی ایجاد کند. ما باید این نوع انحراف شخصیت را زیر سوال ببریم و از آن غافل نشویم.

وقتی یک نفر دروغ های کوچک زیادی می گوید

هر بار که یک نفر دروغ می گوید، شخصیت فرد را ضعیف می کند. اساس اعتماد، حقیقت است، بنابراین نمی توان به شخص دروغگو وفادار به قول خود اعتماد کرد. آن‌ها نسبت به مخفی کردن و تحریف واقعیت‌ها حساسیت‌زدایی می‌کنند تا جایی که دروغ در مرکز صحنه قرار می‌گیرد.

تار و پود دروغ باید پرچم قرمز قطعی روابط باشد. آنچه افراد غیرقابل اعتماد می گویند و می نویسند اغلب متناقض است. آنها از یک دروغ بزرگتر برای پوشاندن یک دروغ کوچک استفاده می کنند و این چرخه ادامه دارد. به نفع ماست که قبل از اینکه خیلی دیر شود به علائم جزئی بپردازیم.

وقتی فردی مشکوک رفتار می کند

اغلب، غرایز ما درست است.  ممکن است دوستان و شرکای خود را با رفتار و نگرش مشکوک می بینیم، اما تصمیم می گیریم به راحتی آن را رد کنیم. نشانه ها ممکن است ظریف باشند، اما وجود دارند. برخی از نشانه های خیانت رد این مورد عبارت است از:

 • دیر به خانه آمدن
 • کم شدن میزان صمیمیت
 • ساعات زیادی در بیرون منزل به سر بردن
 • تلفن های بیش از اندازه
 • مخفی کردن صفحات تماس و گفتگو در تلفن همراه

وقتی آدمی دور می شود

وقتی فردی شروع به کناره گیری از یک رابطه، نقش یا محیط می کند، این دلیل کافی برای بررسی فعالیت مشکوک تغییر شخصیت و نشانه هایی از خیانت است.

از علائم این نشانه از خیانت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زمانی که افراد از نظر احساسی یا فیزیکی حضور ندارند
 • وقتی آنها را مرتب نمی بینیم
 • قرار ملاقات می گذارند و حاضر نمی شوند
 • اونا همیشه دیر میرسن
 • آنها دیگر در گفتگوهای ما با آنها شرکت نمی کنند
 • اینها همه نشانه هایی هستند که باید مراقب آنها باشید و از دست ندهید. 

وقتی نسبت به قبل بیشتر رازدار است

ما می توانیم در مورد نحوه باز یا بسته بودن افراد با اطلاعات شخصی، سبک زندگی یا ماجراجویی های تجاری خود چیزهای زیادی بگوییم. اگر کسی امور خود را آشکارا مطرح کند و ناگهان مخفیانه تر شود، باید یک علامت هشدار از نشانه های خیانت باشد.

به عنوان مثال، هنگامی که شخصی شروع به حفظ اسرار خارج از رابطه می کند، ممکن است نگرانی هایی را در مورد میزان صمیمیت شما به عنوان یک زوج ایجاد کند. افراد قابل اعتماد تعصب ندارند. نگه داشتن بسیاری از اسرار فقط منجر به رویداد نشانه هایی از خیانت می شود.

تغییرات ناگهانی در زندگی اجتماعی

در حالی که معاشرت با دوستان امر خوبی در هر رابطه ای است، اما اگر بیشتر از قبل شود، می تواند عجیب باشد. اغلب اوقات، زمانی که همسر در حال خیانت است، شخصیت‌های جدید را برای دوستان یا همکارانی که نمی‌شناسید ایجاد می‌کنند تا شما را از حقیقت دور نگه دارند.

یک شریک خیانتکار به طور ناگهانی شروع به معاشرت با دوستان جدید می کند یا یک زندگی پر جنب و جوش در شبکه های اجتماعی نسبت به گذشته دارد و شما را درگیر معرفی کردن آن ها نمی کند.

ایجاد  دعوا در هر فرصتی می کند

دعوا کردن حتی بر سر چیزهایی که قبلاً بر سر آنها دعوا نمی کردید، نشانه رایج خیانت و روشی برای بی اعتبار کردن ازدواج برای توجیه رابطه خود است. دعوا کردن باعث می شود که او ادعا کند که ازدواج مؤثر نیست و از این رو دلیل دیدن افراد دیگر را برای او آسان می کند.

نشانه های خیانت در یک نگاه

 • یک نفر جدید وجود دارد که نمی توانند در مورد او صحبت نکنند
 • فاصله احساسی بیش از گذشته وجود دارد
 • آنها ناگهان مهربان تر می شوند
 • آنها رسیدگی بیشتری به ظاهر خود می کنند
 • شما را به تقلب عاطفی متهم می کنند.
 • برداشت های نقدی زیادی انجام می دهند.
 • نحوه برقراری ارتباط شان تغییر می کند
 • تغییرات ناگهانی در زندگی اجتماعی شان رخ می دهد

اگر متوجه نشانه های خیانت شدید، چه باید کرد؟

اگر پاسخ شما به این سوال این است که همسرم خیانت کرده است، شما باید تصمیم بگیرید که چگونه با این موضوع برخورد کنید. اولین چیزی که باید تعیین کنید این است که آیا می خواهید ازدواج را نجات دهید یا از هم جدا شوید.

مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی

گرفتن چنین تصمیمات بزرگ زندگی همیشه آسان نیست. برای اطمینان از اینکه در چارچوب ذهنی درستی هستید تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرید، بهتر است از یک خانواده درمانگر یا مشاور ازدواج جهت زوج درمانی کمک بگیرید. آنها به شما کمک می کنند تا احساساتتان را مرتب کنید و در هنگام برنامه ریزی برای برداشتن گام های بعدی، جایگاه خود را پیدا کنید.

مشاوره آنلاین با مشاوران کلینیک روانمهر

کلام آخر

لازم به ذکر است که اینها نشانه هایی از خیانت هستند که باید به آنها توجه کرد، اما نباید ما را از ادامه اعتماد باز دارند. 

فهمیدن اینکه همسرتان خیانت می کند می تواند برای هر فردی دلخراش باشد. می گویند زمان همه زخم ها را درمان می کند. با این حال، بهترین راه برای التیام آسیب ناشی از خیانت همسر، پیوستن به یک گروه حمایتی است.  و صحبت با بهترین روانشناس است.  

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
لوگو کلینیک روانمهر

کلینیک روانمهر در سال 1396 در تهران توسط دکتر زاهد عبداللهی دکترای روانشناسی از دانشگاه علوم پزشکی ایران با مجوز سازمان نظام روانشناسی و مشاوره‌ی کشور تأسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *